CAMETECH s.r.o.

Keltská noc 2008

29.07.2008 20:01

   25. a 26. července se v Plumlovském kempu uskutečnil další ročník festivalu irské hudby. Ten letošní byl velice zajímavý nabitým programem a širokou škálou vystupujících skupin.
     I my jsme se účastnili, tedy pouze pracovně a ne na pódiu ;)

     Náš tým se opět sešel na Plumlově, tentokrát ve složení Slowprint jako hlavní kameraman, jeho spolupracovníky na postu kameramanů se stali nově Milan Mareš se svou slečnou Renatou a naši lonští kolegové Aleš Trhlík a Jan Vychodil. Zvuku se ujal Pavel Hruda a střih záznamů zabezpečil i tentokrát Honza Otruba, svými ďábelskými prsty, které jsou rychlejší než jeho pusa ;)). Boss Jiří Martinec si tentokrát udělal výlet k našim polským sousedům za Mistrovstvím ČR na okruhy v Poznani, takže v naší sestavě bohužel chyběl. 

     Celá akce se plánovala nějaký čas dopředu, ale bez komplikací se to jako obvykle neobešlo. Ve čtvrtek odpoledne jsme se my tři správní hoši (tedy já :)), p. Martinec a Pavel) vydali připravit a vyzkoušet vše potřebné. Když jsme dorazili na místo, čekalo nás nemilé překvapení v podobě ještě nepostaveného pódia a nepříliš vlídného počasí. Tak jsme udělali co udělat šlo a zbytek přeložili na další den. Ještě ten den večer se řešilo obsazení obou natáčecích týmů (jak Keltského, tak i Poznaňského), takže jsem málem vyrazila na výlet do Polska já. Ovšem nestalo se tak a proto vám teď můžu dopovědět zbytek.
     V pátek ráno přijel Pavel, naložily se všechny zbylé věci a na nádraží se vyzvedly naše kameramanské posily. Automobil byl věru naložený až po střechu, ale vlezli jsme se:). Po cestě se bohužel projevila Mildova neskutečná zvědavost, v podobě nutného prozkoumání veškerých čudlíků, nacházejících se v jeho blízkosti. A tak se mu podařilo otevřít střešní okno, které ovšem již nešlo zavřít. A tak se během cesty a nákupu zásob určených k našemu přežití řešil problém s oknem. Naštěstí však úspěšně. 
 

    
Když jsme dorazili do kempu, řešilo se technické zázemí, rozmístění a umístění kamer, funkčnost celého systému. Kolem neustále pobíhal Lukáš, který měl na starosti projektor a plátno, a neustále hrozil s počasím, které nám bránilo plátno pověsit. 

     Celá akce nabírala stále větší zpoždění kvůli problémům s elektřinou, které i nám znemožnily všechno odzkoušet, zda vše funguje jak má. Když konečně odstartoval program a my vybalili kamery, že se konečně začne točit. Netrvalo to snad ani pět minut a strhla se průtrž mračen. Rychle jsme poklidili kamery, které byly dole. Ovšem ta, co byla důkladně připevněná na konstrukci pódia ve výšce asi 7 metrů, se díky okraji střechy pódia, pod kterou se nacházela, ocitla pod proudy crčící vody. Mokro nemokro, zima nezima jsem ze sebe sundala mikinu a vyšplhala až ke kamerce, kde sem se ji snažila zabalit tak, aby na ní nelila voda. To se mi sice podařilo, ale během minuty jsem byla skoro nažmach mokrá já. Všude na zemi bylo během 5 minut asi 5 centimetrů vody. Schovali jsme se pod pódiem a čekali na konec té divočiny.

     Když se počasí jakž takž umoudřilo, začali jsme pomalu chystat projekci, protože ustal i vítr, který nám v tom bránil. Sundali jsme kameru z konstrukce pódia a mojí mikinu, která přibrala asi tak 5 kilo, jak byla nacucaná vodou. Ale svůj úkol splnila a kamerka vše přežila.


    
Všechno se nachystalo a pak se kameraman Honza urazil, že ho není potřeba a zrhnul domů. Takže jsme zůstali 3 kameramani na 3 kamery a před námi bylo 6 hodin stání za kamerou s mokrýma  botama a oblečením.
     Připadalo mi, že první den snad nebude mít konec, za kamerou jsem už usínala. Do reality mě občas drze vytrhnul jakýsi VIP návštěvník, který s těmi promilemi alkoholu v krvi, nedopitým kelímkem piva v ruce a velkou sebedůvěrou, se mě neustále snažil sbalit. Očividně přitom nechápal základní úlohu kameramana za kamerou (což jest samozřejmě točit) a neustále mě otravoval, co mu jeho podnapilý stav dovoloval. (Proč já mám na těchto akcí vždy takové štěstí na takové přísavky...:-/  ) Nicméně konce jsem se dočkala a po uklizení všech venku se nacházejících věcí, se začalo řešit ubytování. Už jsem měla opravdu depresi, byla jsem nasraná a viděla sem se tak akorát v posteli. Ale postel zatím žádná nebyla a tak se čekalo a čekalo a čekalo, než se někdo s námi uráčil bavit a dal nám klíče od chatky.
 


     Když jsme konečně získali vytoužené ubytování, nastalo rozdělování pozic. K dispozici byly dvě chatky. Jedna prázdná a druhá zpola plná :-)). Byla položena otázka, kdo půjde spát do chatky s kolegy nekolegy osvětlovači (aby bylo jasno - z naší branže sice jsou, ale my je neznali :-) ). Renata okamžitě signalizovala, že s cizími chlapy spát v jedné místnosti nebude, a tak jsem zaujala strategickou pozici s názvem TEĎ HNED JDU SPÁT, popadla klíče od chatky č. 13 (takové roztomilé číslo, že?) a těšila se na zbytek noci s dvěma cizími spolunocležníky. Ti se kupodivu zřejmě zapoměli kdesi v subprostoru kempu (nebo je možná něco zežralo - pravděpodobně alkohol), a tak jsme s Lukášem měli chatku sami pro sebe.
     Druhý den ráno (no tedy přesněji řečeno někdy po desáté hodině) jsem se vzbudila s naprostou depresí a zjištěním, že moje boty i oblečení jsou stále vlhké. Pak jsem si málem rozbila kokos, když jsem uklouzla v kaluži vody, která během noci odkapala z mé mikiny.
     Příjemné zjištění na mě čekalo venku, v podobě teplého počasí s jemným větříkem a sem tam vykukujícím sluníčkem. Tak jsem ukořistila jednu z laviček pro obecenstvo, botky vystavila sluníčku na obdiv a vysluníčkovávala jsem se z deprese.
     Vzácný klídek mi narušil nezvaný host, Pavel Hruda se jmenoval. Nu což, tož zpátky do práce....


     V poledne měl začínat další program, tak jsme se všichni vrhli do příprav na další kamerové klání. Protože se počasí umoudřilo, čekalo nás tentokrát mnohem víc práce. A sice natočit každé kapele několik písniček z jejich repertoáru a ještě dokumentovat okolní dění. Dokumentování jsme se postupně ujímali Aleš, já (hudebníci Jam Sesion ze mě museli být nadšení, když jsem je tam jak dotěrná moucha obletovala kamerou :)) a Honza, který se opět ukázal s lepší náladou. Tak jsme ho hned zaměstnali dokumentací keltského dění a naplánovali mu večerní natáčení, aby si to taky užil.
     Odpolední natáčení pomalu utíkalo celkem v poklidu. Jedna skupina střídala druhou, lidé se učili tančit irské tance a já je přitom natáčela (tedy v pauzách, kdy se netočil záznam kapel). Tak se pomalu schylovalo k večeru a začala se chystat projekce. Plátno se ocitlo ve vzduchu ani nevím jak. V mžiku bylo nahoře. 


     Začal večerní program a s ním se za kamerami ocitl Milda, Honza a na pódiu jako obvykle tvrďák Aleš, který dře jako mezek a nikdy se nenechá vystřídat, což opravdu obdivuji. Já jsem si dala chvíli pauzu, neboť má záda se začala z předešlého dne ozývat. Tak jsem vytáhla z batohu foťák, který tam neustále zcela nevyužitě ležel a vyrazila lovit nějaké dobré snímky. Za nějakou dobu přiběhl Milda, že by chtěl vystřídat, tak jsem se ujala jeho kamery a jelo se dál. Vystoupila skupina Sliotar. Jejich hudba je opravdu perlou mezi ostatními interprety. Než jsem se však rozhodla, zda si koupit jejich album, všechna již byla vyprodána (Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí...). Milda, již odpočatý, leč hladový, se zpátky ujal své kamery a mě poslal lovit něco k jídlu. Tož, co si vybrat? Klobásu? Langoš? Párek v rohlíku? Nebo klobásu? Langoš? :)) Čili jednoduše řečeno, všechny stánky měli velice pestrou nabídku pokrmů, takže se dalo poměrně jednoduše vybírat. Tedy čtyři langoše putovaly do našeho multimediálního centra (alias nákladní automobil Iveco).  
 

     Následně vystupovala skupina Akáda, meče a blesky. Vzniklo tedy několik dalších, dle mého celkem povedených fotografií. O tom,  že se jedná o velice atraktivní, efektní a také velmi žhavou show, se přesvědčili i majitelé pódia, když druhý den spekulovali, co s propálenou plachtou. Nikdo jiný však k újmě nepřišel. Ani dva organizátoři, kteří kolem sebe "dobrovolně" nechali mávat zapálenými loučemi. 


     Program se pomalu chýlil ke konci, tak jsme se slitovali nad Honzou, že už ho konečně vystřídáme. Kupodivu měl tendenci se bránit:), ale nechal si říct.
     Doznělo několik posledních kapel a ke třetí hodině ranní skončila Keltská noc 2008 a i celé kamerové šílenství. Organizátoři se oproti předešlému dni polepšili a krom zvukařům, poděkovali i našemu filmařskému týmu. Všude byl jako obvykle strašný bordel. Kelímky a tácky zaplavily kemp. A nás čekala ta nejzajímavější část celého víkendu. Úklid techniky. Ale poklidili jsme jen to, co bylo venku a zbytek si nechali na druhý den, až se trošku prospíme. Po debatě s Tomem jsme se asi po páté hodině ranní odebrali do postelí. Lehla jsem a okamžitě jsem byla tuhá. O půl deváté ráno mě z kómatu vytrhl mobilní telefon svým úpěnlivým vyzváněním. Jirka Martinec chtěl vyzvědět, jak nám to všechno dopadlo. Ale protože pode mnou spal Lukáš, rychle jsem to típla, abych ho nevzbudila, jenže ve své rozespalosti jsem nadělala svým zbrklým lezením z poslele ještě víc kraválu než ten telefon, takže jsem ho stejně vzbudila :D.
     Kolem poledne jsme se vrhli na balení. Všechno jsme sbalili, naložili do auta, rozloučili se a všichni jsme se vydali na cestu domů. Po perném víkendu jsme se asi všichni těšili ;)...

Monika Jack Slowprint 

Vyhledávání

Kontakt

CAMETECH s.r.o. +420 581 003 353
+420 606 703 715
+420 581 200 434

Novinky

30.04.2009 09:19

Jarní cena Masarykova okruhu v Brně

FOTOGALERIE Martina Straky (Týdeník Sedmička) - z úvodního podniku seriálu závodů MMČR na okruzích v Brně   O minulém víkendu odstartoval na brněnském autodromu svým prvním závodem seriál Mezinárodního mistrovství České republiky na okruzích 2009. V třídením programu Jarní ceny Masarykova...
23.04.2009 10:37

Okruhová sezóna 2009 se otevírá

Po několika akcích menšího formátu osloví  Automotodrom Brno o nadcházejícím  víkendu 24. - 26. dubna 2009 vyznavače rychlosti  prvním letošním významným podnikem. JARNÍ CENA  MASARYKOVA OKRUHU nabídne ve svém třídenním programu úvodní závody mezinárodního mistrovství České...
22.04.2009 07:34

Letošní Šumava pro Václava Pecha a Petra Uhla

  Václav Pech s Petrem Uhlem zvítězili na Rallye Šumava Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 21.4.2009       Posádka EuroOil  teamu Václav Pech jun. – Petr Uhel vystoupala na stupeň nejvyšší při  44. Rallye Šumava  a jejich jména se podruhé vítězně zapsala...
09.04.2009 07:13

Start Autó Eger - ON BOARD VIDEA

  Podobně jako v České republice vznikl na Slovensku nový server zaměřený především na on-boardová videa z automobilových soutěží.  www.mediaracing.sk  je součástí už známého portálu www.autosportfoto.sk , kde naleznete velké množství kvalitních fotografií, informací a nyní už i...
09.04.2009 06:30

Start Autó rallye Eger

  TS č. 8 – Egerskú rally vyhral Spitzmuller, v MSR Béreš jr.                               Prvé podujatie sezóny 2009 v rámci automobilových...
08.04.2009 08:28

Kam kráčí rally ...?

  Závěr loňské rallyové sezóny dopadl velmi smutně, když  Pražský rallysprint v podstatě skončil dřív než začal. Tragická událost na první sobotní rychlostní zkoušce, tvrdě vyplacená lidskými životy - to je myslím dosti vážný důvod ke zrušení celé soutěže.  Nikdo tehdy nic...
30.03.2009 07:45

Cetelem Valasská rally 2009

  TISKOVÁ INFORMACE č. 26 Vítězem smutné valašky se stal Kresta na peugeotu         Úřadující český šampion a obhájce loňského prvenství Roman Kresta na voze Peugeot 207 S2000 vyhrál Cetelem Valašská rally 2009, která byla předčasně ukončena po tragické nehodě na sedmé...
12.01.2009 07:33

Autoslide Pardubice 2009

Zimní přestávku před zahájením letošní závodní sezóny využilo několik jezdců, známých z mistrovství naší země ať už v autocrosu, rallycrosu, nebo rally, k účasti na exibičním podniku AUTOSLIDE v Pardubicích.  Neobvykle početnou diváckou sešlost výtečně bavili známí i méně...
05.01.2009 07:25

Jänner rallye 2009

Sledujte průběh letošní Jänner rallye živě, prostřednictvím více než 14-ti on board kamer, umístěných v kokpitech předních posádek. Videa jsou průběžně nasazována na webu   www.mediasport.cz    
27.11.2008 09:59

Pozvánka na výstavu fotografií Martina Straky

  “Český okruhový zázrak pohledem Martina Straky“ Výstava fotografií při mmotion 2008, 27.-29. listopadu, Veletržní palác, Praha   “Kolekce „Český okruhový zázrak“ přináší přibližně čtyřicet fotografií z posledních sezon mezinárodního mistrovství České republiky v závodech...